Pierwszoklasiści w Toruniu

W środę nasi pierwszoklasiści odbyli podróż do pięknego Torunia. Nad wycieczką czuwały wychowawczynie i Pani Dorotka Gwóźdź. Rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Piernika. Uczniowie sami wykonali dekoracyjne pierniki, które po wypieczeniu zabrali jako pamiątkę. Następnie zwiedzaliśmy interaktywne muzeum oraz Stare Miasto z panią przewodnik. Murami obronnymi dotarliśmy pod Krzywą Wieżę, gdzie były sprawdzane dobre myśli. Poznaliśmy legendy związane z Toruniem i jego historią. Odwiedziliśmy także Muzeum Toniego Halika- torunianina - najbardziej znanego polskiego podróżnika. Na zakończenie zakupiliśmy pamiątki i pachnące pierniki, niektórym ciężko było  powstrzymać się od ich pałaszowania. Plan był napięty, ale udało się go w pełni zrealizować. Z uśmiechem, lekkim zmęczeniem i przeświadczeniem, że Toruń jest pięknym miastem   wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Dorota Gwóźdź
Renata Niszczak