Chopin

25 marca klasy czwarte wystawiły krótkie przedstawienie wierszem zatytułowane "Impro-Frycek, czyli historia Fryderyka Chopina jakiej jeszcze nie znacie." Rzeczywiście, poza znanymi wszechobecnie faktami uczniowie naszej szkoły mogli poznać wiele, często zabawnych historii i ciekawostek z życia słynnego kompozytora. Czwartoklasiści poradzili sobie z niełatwym tekstem wyśmienicie. Podczas przedstawienia mogliśmy usłyszeć również flagowe utwory Chopina zagrane na pianinie przez uczennice klasy ósmej: Walc a-moll w wykonaniu Hanny Fortuny oraz Polonez g-moll wykonany przez Małgorzatę Orankiewicz. Wielkim aplauzem został nagrodzony występ Leny Zalepińskiej z klasy 7a, która stworzyła piękną choreografię do fragmentu Preludium Des-dur ("Deszczowego"). Mamy nadzieję, że ciekawostki z życia naszego Frycka pozostaną w głowach widowni na dłużej, a dla uczniów klasy czwartej będzie to pouczające doświadczenie wprowadzające ich w świat sceny i teatru.