Mistrzostwa Gminy Zgierz w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2011 i młodsi)

W ubiegły czwartek, 9 listopada odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody międzyszkolne w grach zespołowych. W szkole Podstawowej w Giecznie o Mistrzostwo Gminy Zgierz rywalizowaliśmy w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej klas 4-6.

Wśród dziewcząt oprócz naszej szkoły   w zawodach uczestniczyły: gospodarze uczniowie z Gieczna oraz Szkoła Podstawowa ze Słowika.  Graliśmy systemem każdy    z każdym. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny pokonały Gieczno.  Natomiast w decydującym o końcowych pozycjach w turnieju spotkaniu ze Słowikiem były olbrzymie emocje. W regulaminowym czasie gry był remis i o mistrzostwie w gminie decydowały rzuty karne.   Lepiej rzuty z siódmego metra wykonywały uczennice ze Słowika   i dlatego nasze reprezentantki ostatecznie zajęły dobre drugie miejsce w turnieju.   Skład naszej reprezentacji był następujący: 

Martyna Pilichowska - bramkarz, Zuzanna Przybysz , Zuzanna Grodzka, Julia Klamerus, Katarzyna Potentas, Michalina Ryś, Julia Wojtysiak, Oliwia Bujalska, Oliwia Szczęsna, Kornelia Patora i  Gabriela Karpińska. Dziewczyny walczyły bardzo ambitnie i po końcowym gwizdku nie brakowało emocji oraz  łez gdyż  zwycięstwo w turnieju było bardzo blisko.

Wśród chłopców rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta  gdyż do rywalizacji w zawodach  oprócz nas przystąpiły  jeszcze cztery  szkoły : Szkoła Podstawowa z Białej,  Szkoła Podstawowa  z Gieczna, Szkoła Podstawowa z Dąbrówki  Wielkiej oraz Szkoła Podstawowa ze Słowika.

Nasi chłopcy wygrali 3 mecze, a   tylko jeden przegrali z reprezentacją z Gieczna  i to dopiero po rzutach karnych. Po wszystkich spotkaniach okazało się, że trzy szkoły uzyskały taką samą liczbę punktów. Były to  drużyny ze Szczawina, Gieczna i ze Słowika. O ostatecznej kolejności w turnieju przesądził bilans rzuconych bramek do straconych. Na szczęście dla nas okazało się , że to my zdobyliśmy  najwięcej bramek , a jednocześnie mieliśmy najlepszą obronę. Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Gminy Zgierz. Zwycięski skład był następujący: bramkarz – Wojciech Rygielski, rozgrywający: Paweł Pawlak oraz Antoni Piestrzyński, obrotowy – Aleksander  Gibki, skrzydłowi: Krzysztof Dybek oraz Mikołaj Sil.  Z ławki rezerwowych na boisko wchodzili: Jan Sobański, Jan Hajdys, Adam Kleszczyński,  Bartosz Jaszczak, Rafał Salamon oraz Bartosz Szymaniak.

Obydwie  nasze reprezentacje grały bardzo ambitnie i zaprezentowały się bardzo dobrze .

Opiekunami zespołów byli: p. Izabela Puszczyńska-Mirecka oraz p. Włodzimierz Ziółkowski.

Włodzimierz Ziółkowski